SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brickor 4662077
*
nr 466 2077
Brickor
2 st. pläter, England, längd: 42 + 31
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2007
kl 16:29:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 07:32:34
1
100 kr
4/5 22:22:50
2
200 kr
6/5 10:28:23
2
250 kr
7/5 00:06:10
3
200 kr
7/5 00:08:09
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Brickor
nr 466 2077
Brickor
2 st. pläter, England, längd: 42 + 31
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 07:32:34 | 1 | 100 kr |
4/5 22:22:50 | 2 | 200 kr |
6/5 10:28:23 | 2 | 250 kr |
7/5 00:06:10 | 3 | 200 kr |
7/5 00:08:09 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41